Jan Schumacher Ankara’da

eğerli sanatseverler, Bu yıl 6’ncısını düzenleyeceğimiz Walter Strauss Koro Şefliği Ustalık Sınıfı’nda, Venezuelalı koro şefi María Guinand’ı konuk edeceğimizi sizinle paylaşmıştık. Pandeminin Venezuela içerisindeki seyrini göz önünde bulundurarak María Guinand ile yaptığımız görüşmeler neticesinde, kendisinin de sağlığı açısından kendisini bu dönem misafir etmememizin daha uygun olacağı sonucuna vardık. Yenilenen planımızla, 6. Walter Strauss Koro Şefliği Ustalık Sınıfı’nda Alman orkestra ve koro şefi Jan Schumacher’i ağırlayacak olmaktan dolayı çok heyecanlıyız. Etkinlik, sosyal mesafe şartlarına uygun olarak sınırlı sayıda katılımcı ile gerçekleştirilecek. Ustalık Sınıfı tarihleri: 24 – 30 Ocak 2021 Son başvuru tarihi: 10 Aralık 2020 Başvuru ve katılım şartları için lütfen inceleyin: http://bit.ly/DCK2021katilim
Resim

Sezon programı ile ilgili güncelleme

Devlet Çoksesli Korosu koro şarkıcılığında yeni normal üzerine TENSO Network (Avrupa Profesyonel Korolar Birliği) ve Avrupa Korolar Federasyonu gibiuluslararası organizasyonlarla iş birliği halinde çalışmalarını sürdürmektedir. Tüm gerekli sağlık önlemleri ile başlayacağımız yeni sezon programımızı en kısa zamanda duyuracağız.

4. Koro Eseri Beste Yarışması sonuçları

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Koro Eseri Beste Yarışması’nın ödüllü eserleri belirlendi. 1.lik Ödülü: Mesruh Savaş – Gün Olur (Orhan Veli) 2.lik Ödülü: Hasan Niyazi Tura – Onlar (Nazım Hikmet) 3.lük Ödülü: Uğurcan Öztekin – Bir Günün Sonunda Arzu (Ahmet Haşim) Mansiyon Ödülleri Baran Doğaç Ünal – Zaman Kayması Ayşe Pınar Özaslan – Ömür Buse Şengül – Ruhumun Dalgaları Alp Köksal – Özdemir Asaf Şarkıları Doğaç İşbilen – Gözyaşları Her dört yarışmanın da birincilik, ikincilik ve üçüncülük ödüllü eserlerin prömiyerleri Devlet Çoksesli Korosu’nun a capella konserlerinde gerçekleşecek.
Ocak 24 @ 10:20 — Ocak 31 @ 00:20
10:20 — 00:20 (158h)

error: KOPYALAMA YAPILAMAZ…